ارتباط یک نوع آنزیم باابتلا بیشتر به کووید-19
نویسنده خبر : مدیر سایت    
تاریخ درج خبر : 1399/2/24
منبع : درون سازمانی

در خون مردان سطح بالاتری از نوعی آنزیم نسبت به زنان وجود دارد که کروناویروس جدید از این آنزیم‌ها برای آلوده ساختن سلول‌ها استفاده می‌کند.

متخصصان در بررسی های خود دریافتند در خون مردان سطح بالاتری از نوعی آنزیم نسبت به زنان وجود دارد که کروناویروس جدید از این آنزیم‌ها برای آلوده ساختن سلول‌ها استفاده می‌کند.
یافته های بدست آمده می‌تواند روشن کننده این موضوع باشد که چرا مردان در برابر بیماری کووید ۱۹ آسیب‌پذیرتر هستند.
آنزیمی موسوم به ACE۲ در قلب، کلیه ها و دیگر اعضای بدن مشاهده می‌شود. در بیماری کووید ۱۹ که از کروناویروس جدید نشات می‌گیرد این تصور وجود دارد که آنزیم ACE۲ در چگونگی پیشرفت بیماری و رسیدن به ریه ها نقش دارد.
با این حال در این بررسی همچنین مشخص شد داروهای موسوم به مسدود کننده های ACE و مسدود کننده گیرنده آنژیوتانسین به انباشت بیشتر ACE۲ منجر نمی‌شوند و بنابراین مصرف این داروها خطر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را افزایش نمی دهند. مسدود کننده های ACE برای بیماران مبتلا به نارسایی احتقانی قلب، دیابت یا بیماری کلیوی تجویز می‌شود و متخصصان تاکید کردند که یافته‌های بدست آمده در این مطالعه به مفهوم قطع مصرف این داروها نیست.
زمانیکه مشخص شد ACE۲ به عنوان یکی از قویترین نشانگرهای زیستی در خون مردان بیش از زنان وجود دارد معلوم گردید این آنزیم می‌تواند نشان دهنده علت فوت تعداد بیشتری از مردان نسبت به زنان باشد.
آنزیم ACE۲ گیرنده ای روی سطح سلول‌ها است که به کروناویروس جدید متصل شده و به آن اجازه می دهد وارد سلول‌ها شده و آن را آلوده کند

از   0   رای
0

  نظرات

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به پزشک کلاب می باشد