ساخت پروتئین مصنوعی از بین برنده ویروس کرونا
نویسنده خبر : مدیر سایت    
تاریخ درج خبر : 1399/6/23
منبع : درون سازمانی

دانشمندان یک پروتئین مصنوعی را اختراع کرده اند که می‌تواند با اتصال به ویروس کرونا مانع از شیوع آن در محیط و بیمار شدن افراد شود

دانشمندان یک پروتئین مصنوعی را اختراع کرده اند که می‌تواند با اتصال به ویروس کرونا مانع از شیوع آن در محیط و بیمار شدن افراد شود و با استفاده از این پروتئین مصنوعی بتوانند زنجیره شیوع را در جامعه قطع کنند.
از این پروتئین مصنوعی برای تولید اسپری‌های مخصوص استفاده می شود که افشانه کردن این اسپری در بینی افراد، باعث می‌شود ویروس کرونا در محیط پس از عبور از مجاری بینی خنثی شود و نتواند فرد را به کووید ۱۹ مبتلا کند.
در این روش، مولکول‌های ریز پروتئین تولید شده با اتصال به شاخک‌های ویروس کرونا، منجر به خنثی شدن آن می‌شوند. زمانی که شاخک‌های ویروس درگیر پروتئین شوند دیگر نمی‌توانند به سلول‌های زنده بدن انسان متصل شده و باعث بیماری فرد شوند.
دانشمندان می‌گویند این اسپری حتی بهتر از استفاده از ماسک و دستکش، می‌تواند مانع انتقال ویروس از راه تنفس به افراد سالم و آلوده شدن آن‌ها شود.
این آنتی بادی‌ها با گیرانداختن ویروس کرونا در بینی، آن‌ها را غیرفعال می‌کنند و ویروس دیگر نمی‌تواند به سلول‌های بدن انسان حمله کند.
(البته این مطلب رو مدت کوتاهی قبل هم گذاشتم اما ظاهرا، جدیدا بیشتر روش کار شده و بهش امیدوارتر شدن، در حدی که حتی در نبود واکسن بتونه کاملا در اجتماعات از مردم محافظت کنه و زنجیره انتقال رو قطع.)

از   0   رای
0

  نظرات

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به پزشک کلاب می باشد