درباره سایت

«با یاد هستی هستی بخش»

 

سایتی که پیش روی شماست کلوپ پزشکان«pezeshkclub» نام دارد.
این سایت برای نخستین بار با همت جمعی از همکاران گروه  پزشکی و سایر رشته های مرتبط راه اندازی شده تا پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان و سایر متخصصین محترم مرتبط با دانش پزشکی کشور، این امکان را داشته باشند، در فضایی اختصاصی نه تنها از مطالب و ویدئو های سایت استفاده نمایند بلک بتوانند از امکانات به اشتراک گذاشتن مباحث خود نیز در ابعاد مختلف استفاده کنند.
در واقع یکی از مهم ترین اهداف گروه ما، ایجاد فضایی  تخصصی جهت افزایش بار علمی و اطلاع رسانی به همکاران محترم، در حوزه های مختلف دانش پزشکی است.
اگر چه این اطمینان وجود دارد که اکثریت قریب به اتفاق اساتید  بزرگوار و همکاران محترم با فراگیر شدن فضای مجازی و مطالعه روزانه در  آن، جملگی از اشراف بالایی برخوردارند  اما جهت جلوگیری از اتلاف وقت، در هنگام استفاده از سایت، مباحث زیر درج شده تا در حداقل زمان بتوان حد اکثر بهره را از امکانات فوق برد.

۱- طراحی سایت به شکلی انجام شده که امکان استفاده از آن توسط کامپیوتر شخصی، لب تاب، تبلت و موبایل وجود داشته باشد.
۲- با توجه به مشغله کاربران، جهت استفاده لحظه ای و کابری بهینه، تلاش شده سایت فوق بصورت اختصاصی جهت موبایل مناسب سازی گردد تا کاربران محترم در هر موقعیتی بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.
۳- جهت سهولت ورود و استفاذه کیفی بیشتر، برای این سایت سرور اختصاصی در نظر گرفته شده است. 
۴- در صفحه اصلی کلیه امکانات و محتوای سایت، در قالب دو نوار افقی در بالا و نوار عمودی در سمت راست صفحه آشکار است، همچنین سعی شده در حد امکان به جای استفاده از سمبل ها، از نوشتار  استفاده شود تا گاها باعث سردرگمی بعضی از کاربران محترم نگردد.
۵- نواری افقی در بالای کلیه صفحات وجود دارد که شامل منو های زیر می باشد:
- در سمت راست نوار افقی منوی صفحه اصلی مشاهده می شود که کاربر می تواند در صورت حضور در صفحات دیگر با سهولت به صفحه اصلی  بازگشته و از اتلاف وقت جلوگیری شود.
- در قسمت دسته بندی ویدئو ها ، ویدئو هایی که بصورت تخصصی دسته بندی گردیده اند قابل مشاهده می باشند. با استفاده از نوار جستجو نیز میتوان ویدئو های مورد نظر را جستجو وانتخاب نمود. سعی شده  جهت سهولت به دستیابی، از کلمات کلیدی فارسی مرتبط با نوع ویدئو استفاده شود، بنابراین الویت اول در جستجو ها می تواند تایپ عنوان به فارسی باشد.
کاربران محترمی که از موبایل استفاده میکنند میتوانند با نصب ؛کیبورد جی بورد؛ بر روی موبایل خود از امکان تایپ صوتی جهت سهولت بیشتر استفاده کنند و طبیعتا با قرار دادن موبایل در وضعیت افقی امکان استفاده از فونت و تصاویری با سایز بزگتر را فراهم نمایند.
- در بخش ویدئوی کاربران، همکاران محترم گروه پزشکی می توانند ویدئوی مورد نظر خود را اپلود نمایند. ذکر این نکته مهم است که بطور معمول، جهت اپلود نیاز به ثبت نام توسط گرامیان میباشد و متعاقب این عمل جهت کاربران کانالی شکل میگیرد که سایر مراجعین به سایت می توانند ویدئو های علمی ارسالی توسط آنان را دنبال کنند. محتوای ویدئو ها میتواند در زمینه عملکرد خود فرد یا غیر از آن باشد، اما با احترام به کلیه تعقیب کنندگان سایت می بایست ویدئوها جنبه تبلیغاتی نداشته و صرفا ماهیت علمی داشته باشند. به دلیل دسترسی عمومی به آپلود و جهت احترام صنفی به اعضا، نیاز است ویدئو هایی که بار گذاری میشوند نخست بازبینی شوند و سپس بر روی سایت قرارگیرند که این روند بر اساس حجم ویدئوهای ارسالی در سریع ترین زمان انجام خواهد شد.
- در بخش راهنمای کاربران، امکان ثبت نام در سایت وجود دارد که پس از آن به سهولت می توان با نام کاربری ورود نمود.
۶- در نوار عمودی منوهای زیر قابل مشاهده می باشند:
- منوی اخبار پزشکی با الویت  اخبار پزشکی کشور درج شده است
- در زمینه مقالات پزشکی با توجه به گستردگی مطالب علمی در فضای اینترنت ترجیحا مقالات مختصر و کاربردی درج گردیده است. 
- سایت ؛pezeshk club؛ جهت استفاده اختصاصی پزشکان و سایر رشته های مرتبط گروه پزشکی طراحی شده است و طبیعتا نوع محتوا، مناسبتی با استفاده عموم از آن ندارد اما این مورد الزاما ممانعتی جهت استفاده سایر گروههای کاربری ایجاد نمی کند، لاکن قسمت فروم پزشکان بخشی کاملا اختصاصی میباشد و جهت رعایت موازین پزشکی، اساتید و همکاران گروههای پزشکی که تصمیم دارند در آن  حضور بهم برسانند، شایسته است که مرحمت نموده و با درج مشخصاتی که در بخش فوق ثبت گردیده وارد آن گردند.
- بخش آنتراکت شامل ویدئو های غیر مرتبط می باشد.

ما و سایر همکاران در گروه ؛pezeshk club؛  بر این تلاشیم  تا با گامی هر چند کوچک در پیشبرد دانش پزشکی و علوم وابسته گام برداریم، امید است عزیزان با مشارکت در این سایت بار علمی آنرا بالا برده و سبب گردند همکاران جوان تری که از آن استفاده می نمایند بتوانند از تجربه آنان هر چه بیشتر بهره برده و بار علمی خود را بالاتر برند.

۷- با توجه به اینکه اکثریت محتوای سایت ویدئویی می باشد، چنانچه کاربران محترم از اشتراک اینترنت دیتای سیمکارت استفاده کنند از سرعت و کیفیت بهتری در زمان مشاهده،دانلود و آپلود ویدئوها بهره خواهند برد.

با عرض تشکر وامتننان
گروه مدیریتی سایت

  نظرات

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به پزشک کلاب می باشد